هیئت عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) کلجاه
هرکس اولدی دهریده بیر مه لقانین عاشقی ـــــــ بیزده اولدوخ بیرحسین بیر کربلانین عاشقی
درباره وبلاگ


هیئت عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) جوانان کلجاه در سال 1383 با همکاری جوانان روستای کلجاه تاسیس شده است و مراسمات هفتگی این هیئت با مداحی ، مداحان اهلبیت آقایان کربلایی مصطفی یحیایی نیا ، کربلایی علی ماهری ، علی بابایی و علی ملکی کلجاهی سه شنبه شب ها برگزار می شود.


صفحه آپارات هیئت
http://www.aparat.com/heyatashegankalajah

مدیر وبلاگ : ALI CRIS
جمعه 14 آذر 1393

نامه ای از بهشت

لطفا برای خواندن این چند خط 15 دقیقه وقت بگذارید...

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرد به همین دلیل عزازیل نام گرفت. حضرت علی (ع) فرمودند: شیطان چندین هزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و درآن دمید به تمام ملائکه دستور داد که بر آدم سجده کنند وهمه سجده کردند غیر از ابلیس شیطان به خدا گفت: من هفتاد هزار سال تو را عبادت کرده ام و خودت فرموده ای که هر کس مرا عبادت کند عبادتش را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او می دهم، خداوند فرمودند: هرچه می خواهی در دنیا به تو عطا می کنم. شیطان گفت: اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم. خداوند فرمودند: تا آن روز تو را مهلت می دهم. دوم اینکه در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا کنی که برای هر یک ازاولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم تا آنها را به گمراهی بکشانند خداوند بازهم قبول کرد. سوم اینکه از تو می خواهم مرا در بدن اولاد آدم هچون خون جریان دهی که از هرجای بدن بتوانم او را به معصیت بکشانم. چهارم اینکه می خواهم اولاد آدم مارا نبیند ولی ما آنها را ببینیم. پنجم اینکه می خواهم به من قدرتی دهی که به هر شکلی که می خواهم درآیم و هر کجا که می خواهم بروم. ششم اینکه می خواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم( یعنی حتی وقتی ملک الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر می شود و انسان را وسوسه می کند. امام محمد باقر فرمودند: هنگامی که انسان در حال جان کندن است خیلی تشنه می شود و درآن هنگام شیطان با یک لیوان آب می آید و می گوید اگر برمن سجده کنی این آب را به تو می دهم وقتی ناامید می شود شیطان آب را می ریزد و می گوید من از تو بیزارم ومی رود. هفتم اینکه از تو می خواهم که مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم. خداوند در پایان می فرمایند تمام خواسته هایت را برآورده می کنم ولی هر کس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم می فرستم. بعد شیطان می گوید: ای خدا به عزت و جلالت قسم که همه انسانها را گمراه می کنم مگر عده ای معدودی که بنده خاص تو هستند. سپس گفت: حالا کهع مرا بیرون می کنی جایی برای زندگی کردنم معین کن. خداوند فرمودند» تو را در حمام ها و هر کجا که مخل رفت و آمد مردم است قرار دادم. شیطان گفت: غذای من چه باشد؟ خداوند فرمودند: سر هر سفره ای که نام من( بسم الله الرحمان الرحیم) برده نشود بنشین باآنها که همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور، حضرت امام محمد باقر(ع) در ین باره می فرمایند: اگر اول غذا یادتان رفت بسم الله بگویید آخر غذا بگویید تا شیطان هر چه خورده برگرداند. شیطان گفت: برای من کتابی قرار بده خدوند فرمود کتاب تو وشم(خالکوبی ها و کتابهای سحر و جادو)، اولین کسی که سحر و جادو را به انسان آموخت شیطان بود. بعد شیطان گفت: برای من حدیثی قرار بده خداوند فرمودند: حدیث تو دروغ است. بعد گفت برای من دام و وسیله شکار قرار بده خداوند فرمودند: زنان را وسیله صید و به دام انداختن مردان قرار دادم. روزی حضرت محمد(ص) شیطان را حاضر در مسجدالحرام دید پیش او رفت و به او گفت ای ملعون چرا ناراحتی؟ شیطان گفت: از دست تو و امت تو ناراحتم. حضرت فرمودند چرا از من ناراحتی. شیطان گفت: که چون این همه تلاش می کنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از انها شفاعت می کنی و تمام زحمات مرا به هدر  دهی به همین خاطر با تو دشمنم. حضرت فرمودند از امتم چرا ناراحتی؟

شیطان گفت: امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگرندارند.
اول اینکه وقتی به هم می رسند سلام می کنند که (سلام) اسم خداست و من از این اسم می ترسم. دوم اینکه وقتی همدیگر را می بینند به یکدیگر (دست) می دهند و تا دستهایشان از هم در نیامده گناهانشان بخشیده می شود. سوم اینکه وقتی می خواهند غذا بخورند(یسم الله) می گویند و من دیگر نمی توانم غذا بخورم و گرسنه می مانم. چهارم اینکه بعد از غذا خوردن(الحمدلله) می گویند. پنجم اینکه وقتی اسم تو می آید بلند بلند (صلوات) ختم می کنند و آنقدرثواب است که من فرار می کنم. ششم اینکه وقتی می خواهند کاری بکنند(انشاالله) می گویند و من دیگر نمی توانم درآن کار دخالت کنم و آن را برهم زنم. هفتم اینکه صدقه می دهند و وقتی که(صدقه) می دهند هم گناهانشان آمرزیده می شود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور می کنند به همین دلیل حضرت نبی اکرم(ص) فرمودند: وقتی انسان دستش را در جیبش می کند تا صدقه بدهد هفتاد شیطان دست او را می گیرند تا او را منصرف نمایند. هشتم آنان قرآن می خوانند و در خانه ای که(قرآن) خوانده می شود دیگر جایی برای من نمی ماند چون دران خانه ملائکه رفت و آمد می کنند. نهم آنکه مرا زیاد لعنت می کنند و با هر(لعنت) یک زخم بربدنم می افتد و تا زمانی که آن شخص را به گمراهی نکشانم انها خوب نمی شود. دهم اینکه هنگامی که گناه می کنند سریع(توبه) می کنند و زخمات مرا به هدر می دهند. یازدهم اینکه عطسه که می کنند(الحمدلله) می گویند حضرت فرمودند: عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است و وقتی عطسه می کنید باید الحمدلله بگویید.
وقتی انسان نماز می خواند شیطان از او دور می شود به خصوص اگر سجده نماز طولانی شود شیطان از روی ناراحنی فریاد میکشد. خضرت امام صادق(ع) فرمودند: هر کس نماز نخواند از شیطان پست تراست. چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه به آدم سحده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمی کند. حضرت محمد(ص) فرمودند: مجوز عبور از پل صراط نماز است و فرمودند: اگر نماز مومن قبول شود بقیه اعمال او نیز قبول در گاه الهی می باشد . در نمازها نماز صبح خیلی سفارش شده است و دلیل آن این است که در هنگام شب فرشتگان شب پیش انسان هستند و اعمال شب را می نویسند و هنگامیکه اذان صبح را می دهند فرشتگان شب می روند و جای خود را به فرشتگان روز می دهند پس اگر نماز صبح بخوانیم در دو پرونده ثبت می شود و آخرین عمل که همین نمازصبح است را فرشتگان می نویسند و اولیت چیزی که در پرونده صبح ثبت می شود همان نماز صبح است و همچنین از حضرت امام صادق(ع) منقول است که از صفات مومن این است که بسم الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند بگوید و هر کس بعد از تکبیر نماز قبل از شروع حمد اعوذ بالله من الشیطان الرجیم را بگوید به اندازه هر مویی که در بدن اوست هزار حسنه برای او می نویسند. و حضرت محمد(ص) فرمودند: هر کس بعد از نماز تسبیحات حضرت زهرا(س)(34 الله اکبر، 33 الحمدلله ،33 سبحان الله) را بگوید به خصوص اگر با انگشتان بشمارد همان دستهایش او را در روز قیامت شفاعت می کند.


امیدوارم کمال استفاده را از این مطلب برده باشید.
نوع مطلب : نماز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 28 مرداد 1394 02:10
آموخته ام اگر کسی یادم نکرد از او یاد کنم شاید او از من تنها تر باشد ....
با سلام خدمت مدیر محترم ما چند تا از بچه ها دور هم جمع شدیم تا یه کار جدید رو انجام داده باشیم و چت رومی زدیم که با توجه به امارش تقریبا 1 ساله داره فعالیت میکنه اگه که به ما هم سر بزنی تو چت روممون لینک میشی فقط کاقیه بیای تو روم ما و با بچه ها صحبت کنی با امار روزانه 20 هزار بازدید مطمئنم پشیمون نمیشی بیا و به مدیریت رزی چت بگو تا لینک کنن وبلاگتو امیدوارم خوشت بیاد

تو گوگل بزن رزی چت

یا از ادرس : http://rozichat.ir وارد شو منتظرت هستما
چهارشنبه 7 مرداد 1394 14:31
به منم سر بزن

mjdownloads.loxblog.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

روزشمار محرم عاشورا
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic